24-timmars fitness utökar klubbens öppettider till 24 timmar om dygnet, sju dagar i veckan på utvalda platser i hela USA

CARLSBAD, Kalifornien–(BUSINESSWIRE)–För att hjälpa till att möta träningsbehoven hos klubbmedlemmar och träningsnattugglor, Från och med den 7 mars 2022 kommer branschledaren 24 Hour Fitness att utöka sina öppettider till 24 timmar om dygnet på mer än 100 klubbar över hela landet från New York till Los Angeles, Seattle till Dallas. Det här senaste draget är en del av varumärkets mål att erbjuda en ny version av klubbupplevelsen, bekvämligheterna och virtuella träningsalternativ, fira lanseringen av framtida exklusiva wellness-partnerskap och mer.

Med långsiktigt fysiskt och mentalt välbefinnande som toppar listan över många människors prioriteringar i år, har 24 Hour Fitness ombildat träningsupplevelsen genom att lyssna på vad medlemmarna vill ha och behöver för att bryta igenom stressen med att leva varje dag. Resultatet: Återuppliva älskade klubbfunktioner – som 24-timmarsverksamhet – som återspeglar det ikoniska varumärket, tillhandahåller medlemsalternativ och bekvämligheter som passar varje individs behov, livsstil och budget så att ett klubbbesök blir den bästa delen av en medlems dag och en tillflyktsort för att återställa sina nästa 24 timmar.

“Att navigera i vår verksamhet under pandemin har inte varit lätt men det har fördjupat vår förståelse om vad som är viktigt för våra medlemmar”, säger Karl Sanft, nytillträdd VD, 24 Hour Fitness. “Som själv medlem i 24-timmars fitnessklubb – sedan 1993 – visar det att vi har tillgång till 24-timmarsklubbar igen, vilket visar vårt engagemang för våra medlemmars önskemål. Oavsett hur din dag eller natt ser ut kan du passa på ett träningspass när du väljer det. Och när vi introducerar nya innovativa hälso- och friskvårdsalternativ kan medlemmarna bygga sin egen träningsplan med stödet, programvariationen och kamratskapet som klubbgemenskapen inspirerar var och en av oss.”

Nyligen tillkännagav 24 Hour Fitness partnerskap som hjälper till att stödja övergripande hälsa, inklusive Nutrishop; iCRYO, det snabbväxande varumärket för återhämtning och välbefinnande, och gick in i boutiqueträningsområdet med ett nytt HIIT+mindfulnessmärke, PASE Factor.

Besök här för en lista över 24-timmars fitnessklubbtimmar med utökade öppettider: 24HourFitness.com/Open24

Cirka 24 timmars fitness

24 Hour Fitness firar över 35 år som branschledare och hjälper till att förändra livet varje dag genom träning. Rena och rymliga klubbar är inredda med en mängd olika styrka och konditionsutrustning i en bekväm miljö som förmedlar känslan av gemenskap och inkludering. Flera alternativ för klubbmedlemskap—Silver, Guld eller Platinum— erbjuder klubbfaciliteter utformade för att kicka igång varje individs träningsresa. Bland dem finns funktionell träningsutrustning, GX24 gruppträningsstudio och cykelklasser där medlemmar kan boka en plats för sin favoritinstruktörsledda liveklass inom en klubbgemenskap som stödjer och inspirerar varje medlem att leva ett hälsosammare och lyckligare liv. Vänliga och kunniga fitnessproffs står också redo att leverera dynamiska personliga träningsprogram och gruppträningsprogram. På Platinum-medlemsnivå, 24 GB Premium Digital erbjuder ett sortiment av träningspass tillgängliga när som helst och var som helst inom eller utanför klubben. Denna mångsidiga och meningsfulla kombination av träningsalternativ är designad för att engagera och motivera varje 24 Hour Fitness-medlem att utforska och njuta av en livslång relation med sinne och kropps hälsa och välbefinnande. För att lära dig mer och hitta en klubb nära dig, besök www.24hourfitness.com

Leave a Comment